Zawody sportowe

Uczniowie z naszej szkoły w marcu i kwietniu brali udział w różnych turniejach sportowych : koszykówka, biegi i piłka nożna. Ponieważ nie wszyscy wiedzą jak działają takie turnieje, chciałybyśmy to przedstawić. Dlatego przeprowadziłyśmy wywiady z uczestnikami i nauczycielami w-f – Pani Karolina Wilczewska – opowie nam , co sport wnosi w nasze życie i jak możemy popracować nad naszą kondycją.

• Co według Pani sport wnosi w nasze życie?
  • Na pewno sport uczy systematyczności, zasad, zachowań, które są przydatne w dorosłym życiu. Uczestniczenie w zawodach i lekcjach w-f daje wam ogromną korzyść spotykacie się z koleżankami i kolegami poznajecie nowe osoby. Musicie chodzić na w-f ,bo to jest według regulaminu.
  • Co mogłoby poprawić kondycje uczestników zawodów?
  • Na pewno wyjścia na podwórko z koleżankami, uczęszczanie na zajęcia. Zajęcia są z pływania, z piłki nożnej, koszykówki są też marzoretki u Pani Moniki. Jest ogrom zajęć pozalekcyjnych. Sam w-f nie wystarczy jeżeli chcemy być jeszcze lepsi i chcemy osiągać lepsze wyniki. Trzeba zostawić telefony, komputery w domu i wyjść troche na podwórko tym bardziej, że teraz pogoda nam będzie do tego dopisywała.

skoro wiemy już co nie co czas na uczucia i doznania uczestników turniejów sportowych. Pierwszą z nich jest Wiktoria Jurczyk z klasy VI B.

• Jak podobają ci się organizowane zawody sportowe?
  • Ogólnie bardzo mi się podoba współpraca z innymi osobami z szóstych klas i rywalizacja pomiędzy nimi. Najlepsze jest to, że możemy iść potem do domu.
    -Co zmieniłabyś w naszej sali gimnastycznej?
    -Sala nie jest jakoś tak strasznie daleko ale jednak trochę trzeba podejść. Ostatnio jak wracaliśmy z w-f to akurat padał deszcz. Szatnie są trochę małe i zawsze z drugą klasą się kłócimy kto ma, którą szatnie. Jeśli chodzi natomiast o sprzęt to jest trochę zniszczony. Moim zdaniem w najgorszym stanie są piłki. Rzucasz tą piłką i nie wiesz czy ona poleci czy ona się rozpadnie. c;
    Następną uczestniczką była Laura Kielar VIA. Jako bardzo aktywna osoba, brała udział we wszystkich ostatnio organizowanych zawodach sportowych. Poznajmy jej odpowiedzi na zadane jej przez nas pytania.
  • Jaka była twoja motywacja żeby wziąć udział w tylu zawodach?
  • Co myślisz o zajętym przez twoją drużynę miejscu?
    Kolejnym uczestnikiem tych zawodów był Stanisław Kolasiński również z klasy6 VIA.
  • Po co wystąpiłeś w zawodach?
  • Wystąpiłem w zawodach, aby zagrać dla przyjemności i spędzić czas na sportowo, bo sport to jest moje hobby.