„Nieoceniona praca Pana Mirka”

Dzisiaj napiszemy o pracy Pana Mirosława Leszczyńskiego. Pan Mirosław jest konserwatorem w naszej szkole. Nasza redakcja zadała Panu 5 pytań.

1. Ile lat Pan pracuje w naszej szkole?

• W tej szkole pracuję 23 lata. Już od roku 1996.

2. Czym Pan się interesuje?

• Interesuje się mechaniką i malowaniem np. płotów. Moja poprzednia praca polegała na tym, że chodziłem od sklepu do sklepu i naprawiałem drzwi, okna, kasy.

3. Czy lubi Pan swoją pracę?

• Bardzo. Codziennie przychodzę tutaj z uśmiechem.

4. Do jakiej szkoły Pan uczęszczał?

• Uczęszczałem do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kwidzynie.

5. Zmieniłby Pan tą pracę na jakąś inną?

• Nie, raczej nie. Od najmłodszych lat lubiłem majsterkować. Razem z moim bratem pomagaliśmy tacie, który był mechanikiem. Jedną z pierwszych moich prac była posada konserwatora w jednostce wojskowej w Oleśnicy.
    Zapytaliśmy uczniów, co sądzą o pracy wykonywanej przez Pana Mirka. Wszyscy podziwiają jego pracę, nie wyobrażają sobie szkoły bez Pana Mirka. To jedna z wypowiedzi:
  • Bardzo szanuję Pana Mirka, lubię poczucie humoru, którym zaraża wszystkich. Jego praca jest ciężka, ale wykonywana z uśmiechem.

Zdjęcie Pana Mirka pod dębem, który sam zasadził 13 lat temu.

Wywiad przeprowadziły i opracowały: Kalina Kassner, Dominika Majda (kl. VIa)