Dzień Otwarty w Budynku pod Zegarem

9.03.2019 odbył się Dzień Otwarty w Budynku pod Zegarem.

Po godzinie 9:30 na parterze była wystawa małych zwierzątek domowych. Każdy uczeń mógł przynieść swojego pupila, wcześniej zgłaszając się do naszych pań od przyrody. Piętro wyżej uczniowie mogli zapoznać się z poszczególnymi punktami programu:

– spotkanie z panią dyrektor oraz rodzicami dzieci, które będą szły do I klasy

– soki własnoręcznie wyciskane

– robienie ciasteczek

– eksperymenty

– poznanie świetlicy

– zajęcia z interaktywnym robotem

– próby naszego szkolnego zespołu  mażoretek – „Parada”.

Pod budynkiem była mini wystawa starych i zabytkowych samochodów.

Każde dziecko było mile zaskoczone, tak samo jak i rodzice.

Gdy dzieci wychodziły już ze szkoły zostały poczęstowane domowym popcornem, robionym przez panią od języka angielskiego oraz panią od religii.

14.03.2019 Odbył się Dzień Otwarty w dużym Budynku.

Od godziny 16:00 dzieci zaczęły przychodzić do szkoły.  Był to dzień poświęcony dzieciom z klas III-IV. Nasza pani od historii przygotowała wraz z Samorządem Szkolnym grę korytarzową. Polegała ona na tym ,że każda klasa dostała kopertę z zadaniami. Dzieci biegały po szkole od stacji do stacji, żeby zrobić to jak najszybciej. W tym czasie w każdej sali byli nauczyciele danego przedmiotu i zapraszali dzieci na krótkie zabawy, takie jak:

– escaperoom

– zabawa z tabliczką mnożenia

– eksperymenty chemiczno- fizyczne

– warsztaty „Jak pisano dawniej”

– quiz czytelniczy

– obserwacje przyrodnicze

– kalambury z języka polskiego

oraz wiele innych.

Celem tego dnia było zapoznanie dzieci klas III- IV z dużą szkołą, ponieważ w następnym roku szkolnym już nie będą w małym budynku, tylko w dużym, u „starszaków”. Dzięki temu dzieci mogły się wiele nauczyć, jak i zapoznać się z nauczycielami i klasami, żeby wiedziały, gdzie będą miały lekcje w przyszłym roku. Uczniom klas starszych również bardzo się podobało, ponieważ to oni pomagali nauczycielom przy zabawach i konkursach w każdych salach. „ Zabawy oraz konkursy były świetnie przygotowane”.  – Tak brzmią słowa wypowiedziane przez większość uczniów.

Mamy nadzieje, że iż takie dni będą częściej organizowane w naszej cudownej szkole.

Szkolne sprawy okiem szkolnych gazeciarzy

N.D     M.W z klasy 6a